Tie ir vingrojumi, kuros tiek nodarbinātas vairākas muskuļu grupas vienlaicīgi,tāpēc viņi ir īpaši svarīgi.
Bāzes vingrinājumi ļoti labi veicina ķermeņa attīstību.
Bāzes vingrinājumi izskatas šādi:
- Vilkme jeb tjega (muguras apakšdaļas vingrināšanai)
- Pietupieni ar stieni uz pleciem (kājas)
- Stieņa vai ganteļu spiešana guļus (krūtis)
- Stieņa vai hanteļu spiešana uz augšu (pleci)
- Stieņa spiešana guļus jeb sculcrusher (tricepsi)
Vilkme jeb tjega : viņu var izpildīt arī ar hantelēm ,ja nav tik spēka vēl.
Galvenais uz ko jauztver akcents būtu mugura, taj ir jābūt taisnai jebkurā laikā. Svariem jābūt tuvu ķermenim un stienis/hanteles ir jācenšas celt vairāk ar muguras palīdzību nekā ar rokām, jo tas tak ir muguras treniņš.
Pārbaudīt vai Jūs darāt vingrinājumu pareizi ? palūdziet ,lai vingrinājuma izpildes laikā kāds jums noliek plaukstu starp Jūsu lāpstiņām un kad celsiet svarus uz augšu lāpstiņām vajadzētu vērsties uz centru un saspiest partnera roku
Pietupieni ar stieni uz pleciem :
Ir izpildāmi ar stieni vai hantelēm vai pat bez nekā (ar paša svaru)
Izpildes tehnika diezgan līdzīga vilkmes.
Mugura taisna, kājas plecu platumā vai platāk stingri tur ķermeni uz vietas, krūtis uz āru un lēni iesēdieni ar vai bez svara (tas atkarīgs no katra līmeņa un pakāpes)
Stieņa vai ganteļu spiešana guļus:
Ir dažādākās variācijas kā izpildīt šo vingrojumu, atcerēsimies,ka krūšu muskulis ir liels un tam jāpievērš liela uzmanība, lai tas augtu. Vingrinājumiem nav jābūt sasteigtiem un ir jābūt visulaiku kontrolei, lai nesāktos svārstības, kurstības ir uz augšu un uz leju, nekādas "airēšanas" ,citādi vari izmest miskastē.
Stieņa vai hanteļu spiešana uz augšu:
Izpildei jābūt lēnai un ir jākontrolē savas kustības vienmērīgi un nesvārstoties.
Stieņa spiešana guļus jeb scullcrusher: (izpildāms ar hantelēm vai stieni)
Triceps ir lielāks muskulis par bicepsu, tāpēc, ja gribi, lai cilvēki atskatas un saka "rekādi tam bicepsi" ,trenē tieši tricepsu, jo cilvēki atšķirību nesaprot, viņi tikai redz apjomu :)
Izpilde kā vienmēr tiek kontrolēta, nekādu "peldēšanu".
Ja izpildes laikā ir sāpes elkoņa locītavā ieteiktu vai nu darīt paralētu citu vingrinājumu vai nomest svarus un pildīt bez tiem kādu laiku.
Tehnika vai KG ? vingrinājumam nebūs jēgas ,ja tas netiks veikts pie pareizas tehnikas, tieši pretēji, ja vingrinājumu pildi nepareizi ,tikai tāpēc, lai paceltu to svaru ,kas ir lielāks Tu savu ķermeni vari satraumēt un tas būs sāpīgi.
No sākuma vienmēr nāk tehnika un svari ir tikai alga, par labi padarītu darbu!
!!!!!!
Pirms veikt kādus no šiem vingrinājumiem esiet droši ,ka fiziski esat vesels, ja ne, vēršaties pie ārstiem ar padomu vai drīkstat to vai citu vingrinājumu veikt, ja neesat īsti droši vai ir jautājumi par to vai citu vingrinājumu ,centīšos palīdzēt - jautājiet.